יום ראשון, 14 בספטמבר 2014

כל ההבדלים בין ליסינג תפעולי להשכרת רכב

בבואכם לחפש מידע לגבי ליסינג תפעולי, תיווכחו לדעת כי למעשה מדובר במעין חוזה שכירות הרכב לתקופה של X חודשים. ואם אכן מדובר בהשכרה ולאור העובדה כי ניתן כיום לשכור מגוון רכבים במחירים נמוכים במיוחד אז מדוע בכל זאת כדאי לפנות לעבר המסלול של ליסינג תפעולי ומדוע מסלול זה כה מבוקש בקרב לקוחות פרטיים ועסקיים כאחד? כל התשובות בשורות שלפניכם.

השכרת רכב לטווח ארוך – זהירות
במקרה של השכרת רכב רגילה, הרכב המושכר איננו שלכם אך בהחלט נמצא תחת אחריותכם. על רכבים מושכרים ישנה הגברת קילומטראז', מה שהופך את השימוש ארוך הטווח בשירותי ההשכרה לבלתי משתלם בעליל, במיוחד עבור בעלי עסקים ומקצועות חופשיים. מעבר לכך, רכבים מושכרים ידועים כרכבים שאינם נמצאים במצב המכאני הטוב ביותר, בלשון המעטה, ולכן עלולים לאכזב אתכם בשימוש יום יומי ארוך טווח.

ליסינג - רכב חדש וחבילת שירותים מפנקת
ליסינג תפעולי שונה באופן מהותי מהשכרת רכב למרות שביסודו מדובר במעין חוזה שכירות לתקופה מוגבלת. מסלול זה נועד למעשה להגשים עבורכם חלום, לרכוש רכב חדש, מהניילונים, ולהיות הבעלים הגאה של הרכב שתמיד חלמתם לנהוג עליו, בין אם לצרכי עבודה (רכבים מסחריים, רכבי מנהלים וכו') ובין אם לצרכים הפרטיים – כל סוג רכב שהוא וכל דגם לבחירה. ליסינג תפעולי טומן בחובו תשלום מקדמה שבעקבותיה תשלמו תשלום חודשי קבוע, מעין שכירות, עד לסיום תקופת הזמן כפי שייקבע בחוזה הליסינג. המקדמה תצא מכסכם אך המימון שיאפשר את פריסת התשלומים החודשיים מקורו בהלוואה מהירה אותה תקבלו ללא פגיעה במסגרת האשראי שלכם ובמינימום הבירוקרטיה, כפי שבוודאי היו נוהגים בכם בבנק שלכם. ומעבר לכך, ליסינג תפעולי מעניק לכם גם את מגוון השירותים הבאים :

ביטוחים ורישוי – על חשבון חברת הליסינג! לעולם לא תצטרכו לדאוג להעביר את הרכב טסט או לשלם על רישוי והביטוחים השונים.

טיפולים, תיקונים ותחזוקה שוטפת – כנ"ל!

רכב חלופי, שירותי דרך וגרירה.

נהיגה על רכב חדש – הנאה מסל האחריות שנותן כל יבואן רכב לרוכשי רכבים חדשים.

אז שכירות או ליסינג תפעולי? התשובה כבר ברורה מאליה, ולא פלא כי רכבי הליסינג כבשו את כבישי ישראל והביקוש למסלול התפעולי עולה בהתאם.