יום ראשון, 21 בנובמבר 2010

ליסינג לרכב עדיף על קנייה

אני רוצה להתחיל את המאמר הזה באמרה מפורסמת מאת יקר אדם בשם פאול גטיי,"אם הערך עולה תקנה את זה, אם הערך יורד תעשה לזה ליסינג...".

הרבה אנשים יאשרו קביעה זו ויגידו שזה ניהול כספים הכי מקצועי, בגלל הסיבה שליסינג יכול להוות הצלה אמיתית מבחינה עסקית. האמרה של מר גטיי מתאימה באופן מושלם לצי מכוניות של מנהלים ובעלי עסקים אשר בונים או מחדשים את צי הרכב שלהם. במאמר זה אני אציין את נקודות המפתח בנוגע ל"מדוע ליסינג יכול לחסוך הרבה כסף מבחינה עסקית".

קודם כל בואו נבין את המושגים הקשורים בליסינג: המושגים של ליסינג הם די קלים, אבל הרבה בעלי עסקים עדיין מתבלבלים בהם. דבר ראשון ליסינג זה לא השכרה כמו שהרבה אנשים חושבים. נאמר זאת כך: ליסינג היא שיטה עסקית הדומה להלוואה בנקאית. כשאתה עושה עסקת ליסינג, אתה משלם כמות קבועה כל חודש לקניית רכב חדש אבל הרכב לא יהיה שלך.
בנקודה זאת אתה שואל את עצמך, מה הנקודה של כל זה, לשלם על משהו שלא יהיה שלי?אם שאלת את זה, אני מסכים אתך ברמה מסוימת, אבל ישנם יתרונות נוספים הגורמים לליסינג להיות יותר מושך מקניית רכב:

דבר ראשון, התשלומים החודשיים עם יותר זולים ב 35% -65% בממוצע ממה שתמצא בהשכרת מכוניות ,ולא יהיה פיקדון ענקי. באופן כללי רוב חברות הליסינג רכב יבקשו רק 3 תשלומים מראש.
דבר שני, אתה יכול לחדש את הצי שלך כל שנתיים עד ארבע שנים תלוי בסוג החוזה שלך, ובגלל שהם רכבים חדשים האחריות תכסה את רוב תשלומי האחזקה.
דבר שלישי, כמו שהוזכר, אתה מקבל מכונית חדשה עם אחריות מה שמצמצם את הסיכוי לי תקלות ומוריד את מכיר האחזקה של הרכב.דבר רביעי, אין את בעיית הרכב המשומש, בלי כל כאבי הראש של לנסות למכור רכב משומש אתה יכול פשוט להחזיר אותו לחברה ולבחור חדש.כפי שאתה רואה יש הרבה יתרונות בליסינג שעושה אותו יותר טוב מנקודה עסקית, מחקר שנעשה לאחרונה מראה כי בערך30% מכלל הרכבים נקנים דרך ליסינג, וברכבים יקרתיים זה אפילו מגיע ל 69%.